Tréneri

hlavný tréner: Andrej Orlický

– dlhoročný reprezentant v Triatlone
– účastník ME a MS, Svetových a Európskych pohárov
– niekoľkonásobný majster SR a viacnásobný víťaz ankety Triatlonista roka
– bývalý držiteľ slovenského rekordu na Ironman trati 3,8-180-42  časom: 8:31:29
– víťaz viacerých medzinárodných Triatlonov v Európe
– osobný rekord v bežeckom maratóne 2:31:31
– tréner triatlonu II. triedy
– dlhoročné skúsenosti ako pretekár (od roku 1991, z toho 7 rokov ako profesionálny športovec)
– profesionálny tréner od roku 2007

Triatlon: Andrej Orlický nie je iba teoretik, ale všetky prvky používané pri vedení tréningového procesu sú získané praktickou skúsenosťou. Tieto skúsenosti získal pri trénovaní samého seba a svojich klientov. Začínal s triatlonom v období, keď bol tento šport ešte len v začiatkoch a bol nedostatok špecializovaných trénerov. Plavecký, cyklistický a atletický tréneri boli aj vtedy kvalitní, ale najväčší problém bol skĺbiť všetky tri disciplíny dokopy. A tu vznikala situácia, keď každý z nich preferoval svoju disciplínu. Preto sa rozhodol systémom pokus – omyl, za pomoci literatúry, konzultácií s trénermi na Slovensku aj v zahraničí, trénovať sám seba. Teraz spätne vidí všetky chyby, ktorých sa sám dopúšťal a snaží sa o to, aby sa tých istých chýb nedopúšťali druhí. Aj preto je systém tréningu oveľa efektívnejší a úspešný.

  Nie každý dobrý pretekár môže byť aj dobrý tréner. Je to úplne iná pozícia v tomto športe. Andrej ale praxou zistil, že všetky metódy, ktoré používal sám a priviedli ho k úspechom, vie naučiť aj iných. Vie nielen zhodnotiť, čo jeho klient robí zle, ale hlavne vie, ako to odstrániť alebo vylepšiť, čo je pri trénovaní druhých to najdôležitejšie. Sám sa vypracoval z veľmi slabého plavca na  svetovú úroveň medzi triatlonistami a konkurencie schopný medzi slovenskými plavcami. A to len pri tretinovom zaťažení voči špecialistom plavcom. Tak isto je to s cyklistikou a behom.

 Andrej Orlický vyučuje aj plávanie a beh pre širokú verejnosť (momentálne má klientov od 15 do 55 rokov) Sú tu možnosti individuálnej prípravy jednotlivcov alebo menších skupiniek. Aj pre úplných neplavcov a začínajúcich bežcov. Je tu aj možnosť zapojiť sa do pravidelného tréningového týmu po dosiahnutí určitej výkonnosti a zdokonalení techniky. Výsledky sú individuálne. Závisí to hlavne od počiatočnej fyzickej kondície, pravidelnosti, počtu tréningov za týždeň a aj od individuálnych motorických schopností. (rýchlosť učiť sa nové pohyby )

Verí, že zatiaľ nemal nespokojného klienta s jeho dosiahnutou úrovňou za určité obdobie. Ako príklad uvediem 25 ročné dievča, ktoré sa s jeho pomocou naučilo za 6 týždňov plávať prsia a kraul a splnila kritéria na vstup do záchranárskeho kurzu – podmienka odplávať 300m prsia a 200m kraul bez zastavenia a ponoriť sa pre predmet do trojmetrovej hĺbky. Pred tým bola neplavec. Alebo 30 ročný muž, ktorý nevedel plávať kraula a za pol roka prípravy zapláva 100m kraul za 1:15 a bez problémov zvláda 4 kilometrové tréningy s veľmi peknou a uvoľnenou technikou. Tento rok sa chystá na svoj prvý Ironman (3,8-180-42).

Príklad 55 ročného klienta s nadváhou, ktorý po 10tich tréningoch s osobným trénerom zvláda 100m kraul niekoľko krát za sebou. Pred tým odplával iba 25m veľmi ťažkopádne a vyčerpávajúco.

43 ročný klient začal s behom sám a po dvoch neefektívnych rokoch sa rozhodol nájsť si trénera. Po 5 mesačnej spolupráce s Andrejom si zlepšil polmaratón o 17 minút. Dva týždne na to zabehol svoj prvý maratón a to vo veľmi dobrom čase 3:29:36.

Ďalší 32 ročný klient si postupne plní svoje ciele tým, že zhodil na váhe vďaka individuálnemu plánu na mieru 15 kg a zabehol 10 km pod 50 minút.

Príkladov je oveľa viac, tak neváhaj a môžeš byť jedným z tých, čo za niekoľko mesiacov zdvihne ruky nad hlavu v cieli pretekov.

Pokiaľ vás ponuka zaujala, tak vyplňte tento krátky dotazník

Vyplnený dotazník pošlite mailom na andrejorlicky@centrum.sk
Ozveme sa vám, hneď ako budeme môcť.
Pokiaľ sa dohodneme, vaša príprava môže začať.